Kolonia przygodowo – rekreacyjna „Morskie opowieści”
Dla dzieci pracowników KGHM )/ ZG „Lubin”
Ośrodek Wypoczynkowy „Komandor”
Kapitańska 2, 72 – 351 Pogorzelica
Cena : 2990 zł
Wiek uczestników obozu od 7-12 lat
termin: od 30.06 do 10.07 2023 – 11 dni
ilość uczestników [40 osób]
Pogorzelica jest miejscowością uzdrowiskową wybrzeża rewalskiego. Duże obszary lasów sosnowych w połączeniu z morskim powietrzem tworzą w Pogorzelicy specyficzny mikroklimat doskonale poprawiający samopoczucie oraz wspomagający leczenie chorób układu oddechowego.
Ośrodek „Komandor”, położony jest wśród lasów sosnowych, w bezpośrednim sąsiedztwie morza, co zapewnia z jednej strony możliwość aktywnego wypoczynku, z drugiej zaś możliwość zapoznania dzieci z bogactwem przyrody tego regionu. Teren ośrodka jest ogrodzony i bezpieczny. Proponujemy wypoczynek w domkach w pokojach 3,4 osobowych. Każdy pokój wyposażony jest w łazienkę. Na terenie ośrodka znajdują się park siatkowy, boiska do siatkówki i badmintona, namiot animacyjny oraz świetlice ze sprzętem audio – wizualnym.
Cena kolonii zawiera :
Przejazd autokarem wyposażonym w klimatyzację oraz toaletę na trasie Lubin – Pogorzelica,
ubezpieczenie NNW, opłaty na TFG, TFP,
zakwaterowanie w domkach w pokojach 3-4 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym.
Wyżywienie 3 posiłki dziennie oraz podwieczorek. [ stół szwedzki śniadania i kolacja – obiad dwudaniowy oraz podwieczorek, prowiant na wycieczki i drogę powrotną ]
Opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogiczno – instruktorskiej.
W programie „ morskich opowieści”
Zajęcia sportowe i rekreacyjne – kąpiele słoneczne i wodne pod okiem ratowników oraz wychowawców. Zajęcia sportowe na boiskach oraz plaży [ piłka siatkowa plażowa, piłka nożna, Olimpiada kolonijna i wiele innych atrakcyjnych zajęć ruchowo – rekreacyjnych.
Zajęcia wodne – specjalnie dla naszych podopiecznych w ramach turnusu zaproponujemy przejażdżki po morzu na bananie 4-osobowym – niezapomniane wrażenia
Zajęcia ” Klucz do sukcesu” 4 godzinne wojskowe szkolenie i średniowieczne rytuały w pigułce, m.in. manewry wojskowe – sprawnościowy tor przeszkód OSF –„małpi gaj” malowanie kamuflażu na twarzy, techniki linowe – ścianka wspinaczkowa, techniki, poszukiwanie skarbów przy pomocy elektronicznych wykrywaczy metalu.
Neptunalia – uczestnicy przyjmą chrzest morski przed majestatem Neptuna władcy wszech mórz i oceanów.
Podróż ciuchcią wąskotorową z Pogorzelicy do Trzęsacza .W Trzęsaczu zatrzymamy się na chwilę przy ruinach średniowiecznego kościółka, który datuje się na XIV/XV w. Z Trzęsacza ruszymy klifem nadmorskim do romantycznego Rewala.
Wycieczki autokarowe
Wycieczka do Świnoujścia – Rejs statkiem po morzu, zwiedzanie Fortu Gerharda i Latarni morskiej z przewodnikiem. Po Forcie Gerharda oprowadzi dzieci przewodnik, noszący pruski oficerski mundur, będący świadectwem historii. Zwiedzimy starą twierdzę, odkrywając ciekawe miejsca.
Wycieczka do Dziwnowa – Morskie Centrum Nauki Dziwnów
Zwiedzanie MCN Nautica rozpoczyna się w zrekonstruowanej wiacie rybackiej. Poznamy tutaj nie tylko historię Dziwnowa i miejscowej ludności, ale również zobaczymy ciekawe eksponaty i modele edukacyjne.
Kolejnym etapem naszej podróży będzie : Park miniatur i kolejek w Dziwnowie .To tu w malowniczym, pełnym zieleni parku czekają na dzieci miniatury latarni morskich z polskiego wybrzeża w skali 1:10 oraz niesamowite repliki lokomotyw, parowozów i wagonów kolejowych
Pobyt w Aquaparku Sandra SPA, największym w regionie i na Pomorzu obiekcie basenowym z atrakcjami zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.
Wycieczka edukacyjna – Wycieczka edukacyjna wzdłuż rozlewiska Liwia Łuża (rezerwatu dzikiego ptactwa) do Latarni morskiej w Niechorzu.
Ognisko z pieczeniem kiełbasek. Nic tak nie smakuje po aktywnym dniu, jak przysmaki z ogniska w gronie przyjaciół. Podczas ogniska nauczymy się pieśni żeglarskich i zaprezentujemy przygotowany wcześniej przez uczestników program artystyczny.
Festiwal kolorów Najbardziej kolorowa impreza .Eksplozja kolorów porwie do zabawy małych i dużych. Będzie można obrzucać się proszkami Holi. To idealne miejsce, aby się wyszaleć i zrobić niesamowite zdjęcia.
Zajęcia animacyjne i integracyjne – Nie zabraknie konkursów z nagrodami oraz tematycznych wieczorków, takich jak „Piraci z Karaibów ” konkurs na najlepiej przebranego pirata, Kalambury „Mam talent”, wybory „Miss i Mistera”, ” Wieczór wyobraźni” – morskie opowieści
Zajęcia muzyczno – wokalne , nauka piosenek o tematyce morskiej i żeglarskiej
Nauka wiązania węzłów żeglarskich
Zajęcia terenowe – w poszukiwaniu skarbu piratów – gra terenowa
Wieczór filmożerców – filmy na dużym ekranie w plenerach ośrodka ‘Komandor” o tematyce morskiej oraz pirackiej. Oglądanie umilą nam drobne przekąski w postaci popcornu i napojów.
Pokaz finałowy – W ostatni wieczór, zwieńczenie obozu w formie przeglądu działań twórczych, uroczyste wręczenie nagród, dyplomów, upominków dla uczestników dyskoteka na zakończenie obozu.